Články a encyklopédie

Plesne na nechtoch? Ako ich prirodzene vyliečiť?

Plesne na nechtoch? Ako ich prirodzene vyliečiť?

Plesne na nechtoch? Ako ich prirodzene vyliečiť?

Plesniam sa darí v prekyslenom organizme, čo sa prejavuje dehydratáciou, únavou, stresom či narušenou črevnou flórou. Zistite, ako im môžete zabrániť!

Popis

Pleseň nechtov môže byť veľmi nepríjemná. Spôsobujú nepríjemný vzhľad nechtu, pri ťažších formách aj trhanie, vybočenie a zhrubnutie nechtu.

Vo svete sa s plesňami potýka 10 až 30 % populácie. Najväčšie percento postihnutých je vo veku 35 až 60 rokov.

 

Čo sú plesne?

Poznáme asi 50 druhov húb, ktoré spôsobujú plesňové infekcie, no vo všeobecnosti ich je viac ako 100. Najčastejšie sa infekcie vyvíjajú na pokožke, nechtoch, vlasoch či slizniciach. Infekciu treba vyliečiť, keďže vo väčšine prípadov sa sama nevylieči.

Plesni na nohách sa darí v teplých a vlhkých podmienkach. Vo väčšine prípadov sú plesňové infekcie spôsobené dermatofytmi, ktoré sa prenášajú z človeka na človeka. Ale na vine môžu byť aj plesne či kvasinky.

 

Ako spoznáme pleseň nechtov?

Plesňová infekcia nechtu sa prvýkrát objaví, keď sa špička nechta zmení na žltkastobielu, neskôr sa môže tiež zdvihnúť a začať sa odchyľovať. Po čase sa zafarbenie rozšíri na celý necht. Pleseň sa zvyčajne vyskytuje iba na jednom nechte, neskôr sa huba môže rozšíriť na ďalšie

 

Vzhľad nechtu nás začína upozorňovať na plesňovú infekciu nechtu – špička nechtu sa sfarbí do žltkastobiela. Necht zhrubne a časom sa zdvihne a oddelí. Charakteristické znaky infikovaného nechtu zahŕňajú lámavosť alebo drobenie nechtu. Preto je rozumné pravidelne odstraňovať zhrubnuté časti nechtu, ktoré sa rozchádzajú. Tým sa zabráni prilepeniu nechtu, čo by zápal ešte zhoršilo. Zmenená farba nechtu sa pomaly šíri po celom nechte.

(Zdroj: futurederm.com)

 

Liečba plesňových ochorení nechtov

Liečba plesňových ochorení je dlhodobá a závisí od druhu plesne. Ak nemôžete infekciu vyliečiť prírodnými prostriedkami alebo komerčnými liekmi, návšteva lekára je nevyhnutná.

 

O zmiernenie alebo prevenciu plesňovej infekcie sa môžeme postarať sami!

Plesniam sa darí v prekyslenom organizme, čo sa prejavuje dehydratáciou, únavou, stresom či narušenou črevnou flórou. Spôsobuje ho najmä alkohol, lieky a fajčenie.

 

Plesne sa vyvíjajú na vlhkých a teplých miestach, preto vám odporúčame nosiť priedušnú a ľahkú obuv. Topánky si môžete dezinfikovať, dobre vysušiť alebo pravidelne meniť

 

Ako môžeme liečiť plesne prirodzene?

PROPOLIS

Propolis je silný protiplesňový liek. Naneste propolis na necht a nechajte uschnúť. Opakujte postup 10 až 14 dní každý deň po sprchovaní. Hľadáte propolis? Pozrite si našu ponuku TU >>

 

ČAJOVNÍKOVÝ OLEJ

Použite olej z čajovníka natieraním postihnutého nechtu (kvapkou oleja) 1 až 2 krát denne. Nechajte vsiaknuť. Ak máte problémy s plesňami na celom chodidle, pripravte si masážny olej z 1 lyžičky olivového, kokosového alebo mandľového oleja a 3 kvapiek čajovníkového oleja. Po umytí si chodidlá dobre premasírujte a namažte pripraveným olejom. Hľadáte kvalitný čajovníkový olej? Pozrite si našu ponuku TU >>

 

KYSLÉ OBKLADY

Plesne neznášajú kyslé prostredie. Preto sú kyslé obklady tým pravým proti plesniam. Vytlačte citrónovú šťavu alebo jablčný ocot. Namočte vatu a priložte na postihnutý necht a nechajte pôsobiť 5 minút. Opakujte 10 až 14 dní. Ak chcete zadarmo e-knihu 50 tipov, ako využiť jablčný ocot, tak kliknite SEM >>

(Zdroj:bodybarlaserclinic.com)

 

Plesne sú veľmi tvrdohlavé, preto je potrebné byť trpezlivý a vytrvalý pri akejkoľvek forme liečby aplikáciou octu, oleja alebo propolisu aspoň 10 dní. Vyskúšajte prírodné metódy a budete prekvapení výsledkami.

 

Copyright © 2012 - 2025 | Be Healthy d.o.o.